کارت گرافیک GTX 1650 با دریافت GDDR 6 سریعتر میشود!

(Last Updated On: فوریه 16, 2020)

GDDR چیست ؟

خب کلمه بالا مخفف Graphics double data rate هست یا همون حافظه رم هست همانطور که میدانید گرافیک هم نیاز به رم داره تا بتونه دستورات خودشو اجرا کنه و هرچی مقدار رمش بیشتر باشه کارایی بیشتر از خود نشون میده .

گرافیک هم مانند بقیه به رم نیاز داره و این رم ها دارای نسل های مختلفی است من جمله اینکه GDDR 5 و GDDR 6 خب ما الان به نسل 6 کارت گرافیک ها رسیدیم و البته چیزی که باید بدونید اینه که بزودی وارد 7 میشیم !

چرا GDD6 سریعتر هست ؟

خب ما گفتیم به نسل 5 و 6 رسیدیم و هرچی این عدد بالا بره سرعت گرافیک یا سرعت اجرایی دستورات به مراتب بالاتر میرود و این چیزی که باید بهش توجه داشته بود !

گرافیت GTX 1650 در مرحله اول از حافظه GDDR 5 استفاده میکرد اما شرکت سازنده تصمیم گرفت تا سرعت آن را بالاتر ببرد اما قطعا نه با این مدل بلکه با GTX 1650 SUPER این مدل که ارتقا یافته همین مدل است از قدرت و سرعت بیشتر برخوردار است در حالی که از یک مقدار رم یعنی 4 گیگ استفاده میکنند !

اما چیزی که باعث افزایش سرعت این گرافیک نسبت به نسخه قدیمی خود شده استفاده از رم نسل 6 برای خود است و قطعا قیمتی بالاتر دارد ولی اکثر کاربران از این امر اطلاع خاصی ندارند که چه فرقی بین اینها است !

چه چیزی در گرافیک های Nvidia تغییر کرده است ؟

خب فک کنم درست حدس زدید همه آنها در حال ارتقا به GDDR 6 هستند و این یعنی افزایش قدرت این کارت گرافیم ها نسبت به AMD هستن و البته کاملا طبیعی است چون از حافظه سریعتر استفاده میکنند !

البته استفاده از حافظه بیشتر به این معنی نیست که قویتر بودن است نه و بالاتر بودن مقدار رم گرافیک هم در واقع کمک میکنه کار ها با روان بیشتر انجام شود !

و چیزی که ما مطلع شدیم این است Nvidia قصد دارد GTX 1650 معمولی را نیز به حافظه GDDR6 مجهز کند که اگر اینگونه باشد، باید در نظر داشته که تفاوت این مدل با نسخه SUPER از بین خواهد رفت چرا هر دو اقدام به استفاده از یک حافظه خواهند کرد !

این یک خبر خوب برای کاربران است اما صحت این کلا هنوز برای ما واضح نیست و منتظر اتفاقات بعدی هستیم تا ببینم جه میشود !

ممنون که همراه ما بودید .

همچنین بخوانید

0 0 رای
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
0
نظرات شما را دوست دارم ، لطفاً نظر دهید.x
()
x