Intel Core i9-10900 ، به نظر نمی رسد AMD Ryzen را شکست دهد

(Last Updated On: فوریه 23, 2020)

خب همه ما میدانیم که پردازنده های اینتل رقیب سر سخت amd به شمار میرود و امسال هم توقع ورود پردازند های جدید را داریم .

اما پردازنده های عرضه شده ظاهرا کمی کمتر از انتظار ما هستند و چنگی به دل نمی زنند .

خب پس از معرفی پنچ مارک این پردازنده ما شاهد این هستیم که پردازنده از 65w مصرفی برخوردار است که در مدل های قبلی خود 95w بود و این نشون میده که از چیزی که ما تصور میکردیم کمتر است .

اما این به این معنی است که ما شاهد یک نمونه اولیه از این هسته هستیم و باید منتظر بقیه مدل های این هسته باشیم .

امتیاز پردازنده

به دلیل این TDP پایین ، 10 هسته موجود در این پردازنده در هنگام فشار آوردن به محدوده آنها ، خیلی خوب تقویت نمی شوند و حتی در تست های تک هسته ای نیز به 5 گیگاهرتز نمی رسد . باز هم ، ما حتی نمی توانیم مطمئن باشیم که این معیارها واقعی باشند یا نه ، اما اگر واقعی باشند ، می تواند به این دلیل باشد که اینتل 2 هسته اضافی را کم می کند بدون اینکه روند تولید را از 14 نانومتر کاهش دهد.

به هر حال ، این رشد در تعداد هسته با کاهش ظاهری سرعت کلاک منجر به نتایج معکوس ناامیدکننده ای می شود. به عنوان مثال ، در Cinebench R20 ، ظاهرا Intel Core i9-10900 امتیاز 3،714 را دریافت کرده.

Cinebench R20 را بر روی AMD Ryzen 9 3900X با Google Chrome ، Tidal و Photoshop تست شد و توانست نمره 6،519 را کسب کند. این تراشه در صورتی که بخواهد در فضای دسک تاپ مرتبط باشد ، باید از سطح بالاتری برخوردار باشد.

خب این آمار ممکن است تغییر پیدا کند و چیزی از قرار معلوم نیست و اما این نشون میده که این پردازنده خیلی کمتر از توقعات ما است .

منبع : techradar.com

0 0 رای
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
0
نظرات شما را دوست دارم ، لطفاً نظر دهید.x
()
x